wz

Odšťavňovače  a  zdraví

Milujeme čerstvé ovocné a zeleninové šťávy !

Představte si, že začínáte svůj den se sklenkou čerstvé šťávy nebo lahodným ovocným koktejlem. Nezáleží na tom, zda-li si vychutnáte svěží ovocný fresh ještě v posteli nebo si po ranní rozcvičce dopřejete revitalizují zeleninovou šťávu. Každopádně dodáte vašemu tělu dostatek energie, ze které bude moci čerpat celý den. Nebo si vytvořte večerní koktejl proti stresu a na klidný spánek.

Zkuste si představit sobotní večer s vašimi přáteli – zábava a pití úžasných exotických koktejlů, které připravíte z čerstvě vylisované ovocné šťávy a svého oblíbeného alkoholu nebo s přídavkem čerstvých bylin a koření. Vaši přátelé Vás budou jako hostitele uznávat a budou se těšit na další večírky, které pro ně budou nezapomenutelným zážitkem.

Nyní máte možnost okořenit svůj život zcela novou chutí a zároveň udělat něco pro své zdraví, chránit váš organismus před mnoha nemocemi a dodat tělu potřebnou energii – není to lákavé?

 

Výhody:                                       Proč pít čerstvé šťávy a koktejly ?

-         Lahodná a různorodá chuť. Nespočet kombinací a možností.

-         Obsah látek(živin) podporujících metabolismus - vitamíny, minerály, stopové prvky, voda, vláknina, antioxidanty, enzymy a další biologicky dostupné látky  - zvyšují odolnost organismu proti nemocem.

-         Obsah látek poskytujících energii - sacharidy, bílkoviny, tuky.

-         Je mnohem jednodušší vypít  čerstvě vyrobenou lahodnou šťávu (např.z celých plodů), nežli konzumovat velké množství tuhého ovoce a zeleniny.

-         Vysoká efektivita vstřebání – čerstvá šťáva 68%* (pevná strava 17%).

-         Rychlejší trávení – čerstvá šťáva 10 až 15 minut * (pevná strava 3 až 5 hodin !)

* Poznámka: „Odšťavněním“ v mixéru se neodstraňuje vláknina, čímž se trochu zpomaluje rychlost trávení, ale vysoká efektivita vstřebání zůstává, aniž by šťáva způsobovala průjem, způsobený vysokým obsahem cukru v čisté šťávě bez vlákniny – viz výhody mixéru BlendTec.

-         Na rozdíl od „krabicových“ džusů a konzervovaných, pasterizovaných či sterilovaných moštů obsahuje čerstvá rozmixovaná šťáva plnou dávku živých enzymů a nepostradatelných antioxidantů !!!

-         Výborné a neoddiskutovatelné zdravotní účinky při pravidelné konzumaci čerstvě vyrobených šťáv, ať už preventivní či přímo léčivé. Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu a dodává tělu energii a vitalitu.

-         Nehrozí předávkování - Začínat je dobré pozvolna, omezte se na dvě sklenice šťávy denně. Odborníci radí na začátku nepít více než tři 225ml sklenice čerstvé šťávy denně. Pokud se chce zapojit vaše dítě, rozhodně ho v tom podpořte, ale omezte jeho příjem na 150ml denně. Tělo si musí na trávení koncentrovaných živin zvykat a proto je vhodné ze začátku husté šťávy ředit vodou. Zkuste pít stejné množství zeleninové a ovocné šťávy, abyste se vyhnuli přílišné konzumaci cukru (který je v ovoci obsažen v podobě fruktózy).

-         Získáte kontrolu nad svým zdravím a zdravím celé své rodiny. Zbavíte se chronických problémů se zdravím a budete odolnější proti nemocem. Navíc si prodloužíte život o nějaký ten pátek.

-         Ušetříte na výdajích za léky, vitamínové a potravní doplňky.

-         Rozšíříte si obzory v počtu druhů ovoce, zeleniny, bylin a koření, protože různorodost chutí, účinků a vůní vás donutí se o ně více zajímat.

-         Postupem času si vaše tělo samo řekne co mu chybí a na co máte chuť, a tímto způsobem si sami doplníte to, co vám nejvíce chybí.

 Váš prodejce:

Pfeffer Bohdan – Léčivky – bylinářská prodejna a poradna,

Náměstí č.7, 687 09 Boršice (u Buchlovic)

Tel. 728 288 125, www.lecivky.prodejce.cz

bodomil@cbox.cz